Značka Gree

Gree electric appliances, inc. je najväčším špecializovaný výrobca klimatizačných zariadení na svete. Globálne integruje vlastnú výrobu, výskum, vývoj, marketing a služby po celom svete.     

Gree electric appliances, inc. bola založená v roku 1991 a centrálu ma v meste Zhuhai v Číne. Vlastní 9 výrobných závodov: Čína – Zhuhai, Chongqiing, Hefei, Zhengzhou, Wuhan, Shijiazhuang a v Brazílií, Pakistane a Vietname. Gree od roku 1995 vyrába aj svoje vlastné kompresory „LAMDA“ v závode Zhuhai Lamda Compressor Co. Ltd., ktoré používa pre viacero typov rezidenčných klimatizácií. Ročná kapacita je 5,000,000 kusov, vďaka veľkým investíciám a inováciám. 

Zhuhai Lamda Compressor Co.Ltd.

    

Ročná výrobná kapacita je 60,000,000 rezidenčných klimatizačných jednotiek (RAC) a 5,500,000 komerčných klimatizačných jednotiek (CAC). Gree zamestnáva viac ako 80 000 ludí, z toho viac ako 5 000 inžinierov pracuje v oddelení výskumu a vývoja v 300 laboratóriách, kde je Gree hrdým majiteľom viac ako 6 000 patentov. V marci 2009 Daikin industries, Ltd. so sídlom v Osake Japonsko a Gree electric appliances, Inc. so sídlom Zhuhai Čína podpísali dohodu o zlúčení.

Je to prvý krát v histórií, keď sa špičkový výrobca klimatizácií (DAIKIN) rozhodol spolupracovať s Čínskym závodom (Gree)  vo fáze vypracovania nového návrhu výrobku a vývoja, namiesto jednoduchého zavedenia Japonských technológií do závodu vyrábajúceho klimatizácie.                                                                                                                                                  

Vytvorili dve nové spoločnosti.:
– prvá spoločnosť 
Zhuhai Gree Daikin Device Co, Ltd. sa zaoberá vývojom a výrobou inverterových kompresorov a riadiacich dosiek
– druhá spoločnosť 
Zhuhai Gree Daikin Precision Mold Co, Ltd. produkuje rôzne vysokokvalitné súčiastky do klimatizácií    za nízke ceny a krátke dodacie lehoty.

Vďaka štandartizácií a spoločnej výrobe kompresorov a PCB – čo sú základné komponenty klimatizácií – náklady na výrobu zariadení v továrňach GREE a DAIKIN sú oveľa nižšie.

To dokazuje, že Daikin vysoko hodnotí kvalitu a spoľahlivosť produktov vyrobených spoločnosťou Gree.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *